S farmářskými trhy se od jara roztrhl pytel. Černošice se ob víkend střídají s Dobřichovicemi a málokterý výrobce je ochoten se rozkrájet. Nakonec jich na naše Sedlácké a řemeslné trhy naštěstí dorazilo dost, takže se nám i povedlo rozšířit sortiment o bio ovčí sýry, bohatou nabídku mléčných výrobků od Homolů z Bělče, vynikající kávu z české pražírny a bio celozrnnou špaldovou mouku. Přijeli Peckovi z Řevnic s voňavými koláči, k mání byl výběr bylinek i květin. Radost nám udělali kluci Marek Huml a Mildík Frýdl. Ti přesně  pochopili k čemu trhy jsou, přinesli úrodu třešní ze zahrady a s pomocí babičky je nabídli k prodeji. Možná inspirují i ostatní třebaňské, vždyť stánky jsou připravené pro vás. V srpnu snad přijede i uzenář a urodí se česká zelenina. Nejde však jen o nákupy, ale také o setkávání, povídání, zastavení… Takovým místem by mohly být naše třebaňské trhy. Na příjemném, klidném místě posedět se sousedy s domácím koláčem a kávou. Malí sedláčci se ve stanu dětských aktivit chvílemi tak tísnili, že jsme byli rádi za pomoc rodičů. Tématem měsíce byl kůň. Zuzka Pavlová a Ivan Fejfar z Bělče nám o koních krátce popovídali a dlouze nás povozili, na závěr nechyběl ani kvíz. Sochař Jakub Lipavský nám speciálně na tuto akci vyrobil lukoprenové formy na sádrové odlitky ovečky, kozy a krávy. Ty jsme na místě odlévali a děti si je pak malovaly. Největší zájem byl o reliéfní odlitky zvířat – do cihlářské hlíny jsme nejprve hranolem vytlačili rámeček a do něj si děti obtiskovaly zvířátka, nejčastěji koně. Zbytek výjevu si pak do hlíny dotvořily sami: dřívky vytlačily trávu, sluníčko, stromy, co se vešlo. Když byl obraz hotový, zalil se sádrou a po deseti minutách se obtisk vyloupl, případně nabarvil. Pár reliéfů nám na stolech zbylo, takže pozor, kdo si je tam nechal, ať se přihlásí, rádi je předáme tvůrcům!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.