Po několika tropických dnech se v sobotu 27.8. přehnal zemí listopad, aby na druhý den opět pokračoval srpnem. Vydatný liják zkropil tržiště naštěstí až ke konci. Stánky jsme tentokrát postavili na třebaňském ostrově, aby na program volně navázala obnovená Benátská noc.

Na trhy opět přijeli Homolovi z Bělče se svou pestrou nabídkou sýrů, k mání byly i ovčí sýry, dorazili i řevničtí pekaři Peckovi a pan Šaroun s gerberami. Iva Pezlová ze Zadní Třebaně dovezla dýně, cibuli, celozrné pečivo, bezinkový likér a okurky. Nechyběla výborná Frolíkova káva, med z Voškova a palačinky Elišky Maříkové. Pan Franěk z Milovic nejen dovezl své dřevěné hračky, ale nechal i děti vyrobit vlastní píšťalky.

„Šikovným sedláčkům“ se věnovaly dvě keramičky: Magda Brožová z Klínce, která pálí keramiku dřevem (více na www.brozova-keramika.cz) a Blanka Hovorková-Maříková. Děti vyrobily keramické figurky, které do dalších trhů vypálíme, a malovaly ručně vyráběné keramické korálky. Neposedové lezly po lanech svislých i vodorovných.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.