Na letos posledních trzích jsme vyhodnotili nejpilnější Šikovné sedláčky tohoto roku. Stali se jimi opět Terezka, Hanička a Martínek Marešovi ze Zadní Třebáně, kteří nechyběli ani na jedněch dílnách. Gratulujeme!

Marešovi i další pilní sedláčci si z trhů odnesli ceny v podobě malovaných perníkových chaloupek a výtvarných potřeb pro další uměleckou tvorbu. Zdobení perníků bylo ostatně tématem i samotných havelských dílen. K našemu překvapení se cukrové polevy chopili i odrostlejší junáci (nebudu jmenovat, ale najdete je ve fotogalerii), někteří si svou chaloupku dokonce i nadili cukrovým pokladem.

Na trzích byl největší zájem o řevnické uzeniny od Střítezských a sýry z Bělče, napilno měla i Eliška Maříková se svými palačinkami. Sychravou inverzi příjemně prosvětlilo karlštejnské svařené i lahvové víno, k mání byly byliny, med, dýně či preclíky paní Frýdlové. V zahradě si návštěvníci mohli pod vedením Lucky Paličkové a Heleny Pelikánové vydlabat dýni nebo zaskotačit s Babočkou v hospodském sále na opičí dráze. V pět hodin potěšilo malé diváky Divadlo v kufru se svým kouskem „Kašpárek a ukradený vepřík“.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří nám s letošními trhy pomáhali. Díky obci jsme mohli zaplatit lektory do sedláčkovských dílen, Jiří Nikodým nám stánky převážel na ostrov, díky Martinu Tučkovi jsme je pak stíhali včas postavit. Dík patří všem dětem, které v dílnách odvedly kus tvořivé práce, jejich rodičům za trpělivost a čas, který jim věnují, a nakonec všem, kteří svými nákupy podpořili trhovce z obce a okolí.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.